Günlük Forklift Kiralama Ücretleri

Yük taşıma ve istifleme aracı olan forkliftler, ağır iş makinası kapsamında kullanılmaktadır ve gerekli hallerde firma ve iş yerlerine günlük, aylık ya da yıllık olarak kiralanabilir. Forkliftler, özel bir operatör tarafından kullanılır. Forklift kiralama ücretleri aracın özelliklerine, kiralama süresine ve operatörlü olup olmayacağına göre değişiklik gösterir.

Forklift Özelliklerine Göre Kira Ücretleri

Forkliftlerin özellikleri ve kapasiteleri değişkendir. Kiralama bedeli hesaplanırken kullanılacağı yer ve kaldıracağı yükün kapasitesine, aracın akülü ya da dizel motora sahip olmasına bakılır. Aracın taşıma gücü arttıkça fiyat da doğal olarak artar.

Kiralama Süresine Göre Fiyatlar

Forkliftler günlük hayatta da dâhil olmak üzere pek çok alanda hayatı kolaylaştıran araçlardandır. Bunun için her alanda gereksinim doğabilir. Forklift kiralamada saatlik ve günlük, aylık hatta yıllık kiralamaya kadar seçenek sunulmaktadır. Kira bedeli de kira süresine ve forkliftin kullanılacağı işletmeye göre değişir.

  • 12-36 ay uzun dönem kiralamada, kira bedelleri azami ölçüde azalır. Uzun dönem kiralamalar çoğunlukla kurumsal firmalarla ihale usulüyle yapılır. Kiralamalar, tüplü araçlarda kapasiteye göre aylık 650 -1200 Euro arasında fiyatlandırılır.
  • 1-6 ay arası kısa dönem kiralamalarda ise forkliftin nakliyesi vb. ek ücretler kiralayana yansıtılacağından kira bedeli yüksek olabilmektedir.
  • Saatlik-günlük forklift kiralama işlemlerinde ise forklift operatörü, nakliye ücretleri ve forklift kiralama bedeli beraber hesaplanır. İşin uzunluğu ve lokasyon gibi pek çok değişken de günlük kiralama bedeline yansıtılır. Tüplü araçlarda kapasiteye göre fiyat 80-150 Euro arasında değişmektedir.

ADD YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir